Zadzwoń do nas

tel: +48 (52) 354 27 00
sekretariat@pozkal.pl
fax: +48 (52) 354 27 05


Przygotowanie materiałów

tel: +48 (52) 354 27 62Zapytanie ofertowe

tel: +48 (52) 354 27 89

2023-03-10
Dyplom stulecia PTWK

10 marca, podczas inauguracji Poznańskich Targów Książki odbyła się uroczystość wręczenia Dyplomów Stulecia zasłużonym dla rozwoju i znaczenia polskiej książki. Wyróżnienia  PTWK wręczała Olcha Sikorska, wiceprezes Polskiego Towarzystwa Wydawców. W gronie zasłużonych dla rozwoju i znaczenia polskiej książki znalazła się Drukarnia Pozkal.

Polskie Towarzystwo Wydawców Książek (PTWK) należy do najstarszych stowarzyszeń ...

czytaj więcej »

2022-11-26
30-lecie Polskiej Izby Druku

W dniach 24–25 listopada uczestniczyliśmy w obchodach 30 rocznicy istnienia Polskiej Izby Druku. Z tej okazji odbyła się konferencja pod nazwą Towards One Converting  Europe, będąca kontynuacją projektu Art of Color. W ramach spotkania prelegenci przedstawili prognozy rozwoju otoczenia polityczno-gospodarczego przemysłu poligraficzno-konwertingowego w Europie Centralnej. W trakcie obrad poruszone zostały m.in. takie tematy jak: kryzys energetyczny, źródła finansowania rozwoju w dobie inflacji, a także najbardziej palące kwestie, takie jak: rosyjska agresja na Ukrainę i jej konsekwencje oraz kryzys klimatyczny. Ważnym aspektem Konferencji była pierwsza publiczna prezentacja wyników badań zebranych w VIII wydaniu raportu „Rynek Poligraficzny oraz Opakowań z Nadrukiem w Polsce”. Co ciekawe, ta edycja raportu oparta została na danych zarówno sprzed  lockdownu, w 2020 roku, jak i danych zebranych po 24 lutego tego roku i po raz pierwszy przedstawia dwie analizy.

Zwieńczeniem obchodów 30-lecia był Bal Polskiej Izby Druku, podczas którego ogłoszone zostały wyniki XXII edycji Konkursu Złotego Gryfa - dorocznego konkursu na najlepsze pod względem technicznym i jakościowym produkty poligraficzne. Gala Jubileuszowa Polskiej Izby Druku odbyła się 25 listopada w hotelu Westin. Tegoroczna edycja konkursu przyniosła naszej Drukarni kolejną statuetkę Złotego Gryfa w kategorii: produkt jedno lub dwubarwny w oprawie prostej za książkę „Klub 5 rano” autorstwa Robina Sharmy. Książka ta została wydana przez Wydawnictwo Kompania Mediowa, które ma w swojej ofercie bogaty księgozbiór różnorodnych gatunków, wśród których znajdziemy ciekawe propozycje literatury faktu, fikcji oraz poradników.

Wynikiem otrzymania tegorocznej nagrody Złotego Gryfa, jest również kolejne trofeum Diamentowego Gryfa. W ten sposób, nasza kolekcja liczy już 16 Złotych i 6 Diamentowych statuetek.

czytaj więcej »

2022-10-22
Odznaka im. Henryka Mierzejewskiego

20.10.2022 r. w Warszawie, w siedzibie Stowarzyszenia Inżynierów  i Techników Mechaników Polskich  odbyło się zebranie wszystkich członków Sekcji Poligrafii.

Podczas spotkania przedstawiono m.in. plan pracy Zarządu Głównego Sekcji Poligrafów SIMP na lata 2022-2026. Jednym z punktów programu zebrania było przekazanie przyznanej pośmiertnie Tadeuszowi Chęsemu odznaki im. Henryka Mierzejewskiego.

Henryk Mierzejewski był ...

czytaj więcej »

2022-08-01
Elektroniczny Certyfikat Rzetelna Firma

2022-05-26
Najpiękniejsze Książki Roku 2021 wytypowane!

Za nami Uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień laureatom konkursu Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek, która miała miejsce podczas Targów Książki w Warszawie, 26 maja 2022 na scenie głównej przed Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie.

W tegorocznym Konkursie PTWK udział wzięło 106 firm wydawniczych, które nadesłały 203 tytuły opracowane przez polskich ...

czytaj więcej »

2022-04-14
Władysławy 2021 rozdane!

W tym roku, po przerwie spowodowanej pandemią, odbyła się 22 edycja wręczenia Władysławów. Są to nagrody za działalność na rzecz ochrony środowiska w regionie przyznawane przez społeczność uczniowską III Liceum Ogólnokształcącego im. Królowej Jadwigi w Inowrocławiu.

Nazwa statuetki pochodzi od Władysława Jagiełły, męża patronki szkoły, który jako jeden z pierwszych ...

czytaj więcej »

2022-02-24
Najlepsze książki 2021 roku!

Po raz dwudziesty redakcja „Magazynu Literackiego KSIĄŻKI” przyznała Nagrody za Książki Roku. Ogłoszenie wyników odbyło się 24 lutego online. Drukarnia POZKAL po raz kolejny miała zaszczyt współtworzyć to prestiżowe Wydarzenie.

Od 2003 roku zespół redakcyjny „Magazynu Literackiego KSIĄŻKI" spośród nowości wydawniczych wybiera co miesiąc cztery tytuły, które, w ich opinii, wyróżniają ...

czytaj więcej »

2021-11-03
Rok temu zmarł Tadeusz Chęsy. Pamiętamy

3 listopada 2020 roku, w wieku 73 lat, odszedł od nas Tadeusz Chęsy - Honorowy Obywatel Inowrocławia, założyciel prężnie działającej drukarni Pozkal i Prezes jednego z największych uzdrowisk w regionie.

Tadeusz Chęsy urodził się 13 listopada 1946 roku w Bydgoszczy.

W 1953 roku rozpoczął naukę w szkole podstawowej i ukończył ją w ...

czytaj więcej »

2021-09-10
Najpiękniejsze Książki Roku 2020 wytypowane!

Polskie Towarzystwo Wydawców Książek przyznało nam Wyróżnienie w 61. Konkursie Najpiękniejsze Książki Roku 2020 za wykonanie poligraficzne Serii ZROZUM, Wydawnictwa Poznańskiego.

Popularnonaukowa seria ZROZUM przedstawia historie niezwykłych chorób, tajemnice kosmosu i potęgę ludzkiego ciała. Wyróżnia się oryginalną szatą graficzną oraz faktem, że wszystkie książki, wchodzące w skład tej serii  niosą ze ...

czytaj więcej »

2021-05-01
Uroczyste poświęcenie Drzwi Jubileuszowych

W sobotę 1 maja miała miejsce uroczystość osłonięcia i poświęcenia Drzwi Jubileuszowych przez prymasa Polski abp Wojciecha Polaka.

Drzwi Jubileuszowe powstały w latach 2019-2021 dla uczczenia setnej rocznicy odzyskania przez nasze miasto niepodległości (6 stycznia 1919 r.). Pomysłodawcami  projektu są  inowrocławscy przedsiębiorcy i społecznicy, którzy stworzyli Społeczny Komitet Budowy Drzwi Jubileuszowych: ...

czytaj więcej »

Nie żyje inż. Tadeusz Chęsy właściciel Drukarni POZKAL, Prezes Spółki SOLANKI Uzdrowisko Inowrocław. Honorowy Obywatel Miasta Inowrocław.

Z przykrością zawiadamiamy, że we wtorek 3 listopada 2020 r. w wieku 73 lat odszedł Tadeusz Chęsy Prezes Spółki SOLANKI Uzdrowisko Inowrocław i założyciel znanej i docenianej w całym kraju Drukarni POZKAL. Człowiek o wielkim sercu i niebanalnym umyśle.

Jego szczególne zaangażowanie w lokalną kulturę, sztukę, edukację i działania charytatywne w zakresie wspierania inowrocławskich instytucji, bezinteresownego niesienia pomocy fundacjom, lokalnym szkołom i parafiom zaowocowało dołączeniem - w roku ubiegłym - do zaszczytnego grona Honorowych Obywateli Miasta Inowrocławia. To dzięki mecenatowi Tadeusza Chęsego ukazało się wiele ważnych i ciekawych publikacji dotyczących Inowrocławia i Kujaw. Piastował również stanowisko Prezesa Sekcji Poligrafów SIMP, Prezesa w Towarzystwie Miłośników Miasta Inowrocławia i był współzałożycielem Stowarzyszenia Księcia Kazimierza Kujawskiego.

Przede wszystkim był wspaniałym człowiekiem kochającym życie i ludzi.
Jego śmierć to niepowetowana strata.

http://tadeusz-chesy.pl/

 

2020-11-13
XXI edycja konkursu o nagrodę Złotego Gryfa

Tegoroczna edycja konkursu przyniosła naszej Drukarni kolejną statuetkę Złotego Gryfa, tym razem  w kategorii: produkt jedno lub dwubarwny w oprawie prostej. Jury konkursu zdecydowało, że wykonana przez nas książka pt. „What if? A co, gdyby?” jest najlepszym produktem roku w tej kategorii. Wynikiem otrzymania tegorocznej nagrody Złotego Gryfa, jest również kolejne trofeum Diamentowego Gryfa.

2020-09-04
Prezydent Lech Wałęsa w Drukarni POZKAL

W czwartek 14 sierpnia mieliśmy przyjemność gościć w progach Drukarni POZKAL byłego Prezydenta Polski, Laureata Pokojowej Nagrody Nobla Pana Lecha Wałęsę.

Współzałożyciel NSZZ „Solidarność” oddawał się w zeszłym tygodniu kuracjom leczniczym w Uzdrowisku „Solanki” Medical SPA. Jest nam niezmiernie miło, iż mimo napiętego grafiku, udało Mu się jednak znaleźć chwilę, by ...

czytaj więcej »

2020-07-16
Akcja charytatywna “NADZIEJA”

“Nadzieja” to akcja z udziałem polskich pisarzy, reporterów i poetów. Wspólnie napisali książkę, a cały dochód z jej sprzedaży zostanie przeznaczony na wsparcie ośrodków pomocy dla seniorów. Wszystkie zaangażowane w jej powstanie osoby i podmioty pracowały charytatywnie począwszy od autorów i redaktorów po korektorów, grafików, drukarzy, promotorów oraz dystrybutorów książki. ...

czytaj więcej »

2020-03-13
Informacja

W związku z sytuacją epidemiologiczną w kraju i w trosce o dobro naszych pracowników oraz kontrahentów informujemy, iż cały czas monitorujemy sytuację związaną z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 w naszym kraju. Mając na uwadze dobro wyżej wymienionych przestrzegamy rekomendacji Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w zakresie minimalizowania zagrożeń rozszerzania się choroby ...
czytaj więcej »

2019-10-11
Honorowy Obywatel!

W piątek 11 października do zaszczytnego grona Honorowych Obywateli Miasta Inowrocławia dołączył Tadeusz Chęsy – właściciel Drukarni POZKAL i Prezes Uzdrowiska „SOLANKI”. Oficjalna uroczystość nadania tego chlubnego Tytułu miała miejsce w Sali Koncertowej Szkoły Muzycznej im. Juliusza Zarębskiego w Inowrocławiu. Wydarzeniu temu towarzyszyły władze miasta z Prezydentem Ryszardem Brejzą oraz ...

czytaj więcej »

2019-06-27
Projekt uchwały w sprawie nadania tytułu Honorowego Obywatela Miasta Inowrocławia.

27 czerwca na posiedzeniu sesji Rady Miejskiej Inowrocławia zaakceptowano wniosek
Rotary Clubu o nadanie Tadeuszowi Chęsy tytułu Honorowego Obywatela Miasta Inowrocławia.

Właściciel Drukarni POZKAL, a od 2010 roku również Prezes Zarządu spółki „SOLANKI” został w ten sposób uhonorowany za wieloletnią pracę na rzecz rozwoju szeroko pojętej kultury, sztuki, sportu ...

czytaj więcej »

2019-06-01
Złoty Gryfy 2019 rozdane!

1 czerwca w warszawskim hotelu Westin poznaliśmy wyniki 22 edycji Konkursu o Nagrodę Złotego Gryfa 2019 na najlepszy pod względem technicznym i jakościowym wyrób poligraficzny.

Ten organizowany przez Polską Izbę Druku Konkurs honoruje najwyższą jakość druku i wykończenia introligatorskiego produktów w ośmiu kategoriach. Miło nam poinformować,
że do naszej ...

czytaj więcej »

2019-05-23
Ranking „Wydawcy Wybierają Drukarnię” częściowo za nami!

23 maja, a więc pierwszego dnia jubileuszowej, 10 edycji Targów Książki ogłoszono wyniki pierwszej części XVIII Rankingu Drukarń Dziełowych 2018/2019, w której wydawcy wybierają najlepszą drukarnię. Ranking pod patronatem „Poligrafiki” organizowany jest niezmiennie przez Sekcję Poligrafów SIMP, Polskie Towarzystwo Wydawców Książek i magazyn „Wydawca”.

W tegorocznej edycji Rankingu „Wydawcy Wybierają ...

czytaj więcej »

2018-06-07
Magazyn Wysokiego Składowania - otwarty!

W czwartek, 7 czerwca miało miejsce oficjalne otwarcie najnowszej inwestycji Drukarni POZKAL – magazynu wysokiego składowania. Na uroczystości tej wszystkich przybyłych gości powitał prezes zakładu - Artur Chęsy, który następnie zaprosił Prezydenta Miasta Inowrocławia - Ryszarda Brejzę do tradycyjnego przecięcia wstęgi. Po inauguracji nastąpiło poświęcenie Magazynu przez Księdza Proboszcza Dariusza ...

czytaj więcej »

2018-06-01
Dzień Drukarza 2018

Prawie 500 osób przybyło 1 czerwca na teren basenu przy Hotelu Park w inowrocławskich Solankach, by wspólnie świętować Dzień Drukarza.

W pierwszy piątek miesiąca o godzinie 16.00, pracownicy Drukarni POZKAL, ich rodziny i przyjaciele rozpoczęli wspólną zabawę. Choć tegoroczna Rodzinna Biesiada Drukarska odbyła się pod znakiem Dnia Dziecka, to atrakcji ...

czytaj więcej »

2018-05-30
Złoty Gryf 2018

6 kwietnia miało miejsce posiedzenie jury prestiżowego konkursu na najlepszy pod względem technicznym i jakościowym produkt poligraficzny, w którym nagrodą jest statuetka Złotego Gryfa.

W tegorocznej edycji, Komisja Konkursowa przyznała nominacje do tej nagrody w dziewięciu kategoriach produktowych. Również w tym roku, wśród nominowanych dwukrotnie znalazła się Drukarnia POZKAL. W kategorii: ...

czytaj więcej »

2018-05-18
Nagrody i wyróżnienia podczas Warszawskich Targów Książki

Za nami Warszawskie Targi Książki. W tym roku obchodziliśmy ich 9 edycję. Każdego maja WTK gromadzą w jednym miejscu autorów, wydawców, poligrafów, księgarzy, bibliotekarzy, recenzentów, agencje wydawnicze i wreszcie wszystkich miłośników książek. Wszystkie te grupy skupiają się w jednym miejscu, w służbie książce i jej czytelnikom.

Podczas tegorocznej edycji jak zwykle ...

czytaj więcej »

2018-03-21
Nagi Głos

Z przyjemnością informujemy o naszej nowej pozycji wydawniczej - Nagi Głos „Wholistyczne” podejście do śpiewu. Książka umożliwia nauczycielom i studentom, amatorom i profesjonalistom, wgląd w metody i koncepcje, które przyniosły Smithowi renomę jednego z najbardziej poszukiwanych nauczycieli wokalistyki na arenie międzynarodowej. ...
czytaj więcej »

2017-05-27
Złote Gryfy 2017 rozdane

Podczas Balu Polskiej Izby Druku w Warszawie miało miejsce ogłoszenie wyników w prestiżowym dla rynku poligraficznego konkursie o nagrodę Złotego Gryfa. Jak co roku, jury Konkursu oceniało nadesłane prace pod względem ich jakościowego i technicznego wykonania, przyznając nagrody w kilku kategoriach. Tym razem, Drukarnia POZKAL otrzymała nagrodę „Złoty Gryf” w ...
czytaj więcej »

2017-05-22
Warszawskie Targi Książki

Za nami ósma edycja Warszawskich Targów Książki. Przez kolejne cztery majowe dni na terenie PGE Narodowego można było zobaczyć 800 wystawców z 32 krajów całego świata. Wśród gości branżowych nie zabrakło również i nas.
Program tegorocznych Targów był niezwykle różnorodny. Organizatorzy wraz z partnerami przygotowali bogatą ofertę składającą się ...
czytaj więcej »

2017-05-18
Drukarnia POZKAL doceniona

Pierwszego dnia tegorocznej edycji Targów Książki ogłoszono wyniki I części XVI Rankingu Drukarń Dziełowych 2015/2016. W tym ogólnopolskim rankingu Drukarnia POZKAL uplasowała się na wysokiej - 3 pozycji tuż za poznańską -ABEDIK S.A. (I miejsce) i Drukarnią OPOLGRAF S.A. z Opola (II miejsce).  W tym roku, organizatorzy Rankingu - PTWK, ...
czytaj więcej »

2017-04-28
25-lecie huberGroup Poland

W czwartek 27 kwietnia we Wrocławiu świętowaliśmy 25-lecie naszego partnera biznesowego – firmy huberGroup Polska. Przez te ćwierć wieku działalności w Polsce, huberGroup zyskał sobie duże uznanie rynku poligraficznego. Najwyższa jakość wytwarzanych przez tę firmę produktów, szeroki wachlarz usług, a także niezwykła dbałość o doradztwo techniczne sprawia, że wysoko cenimy ...

czytaj więcej »

2017-04-28
Audit nadzoru zintegrowanych systemów

W dniach 18.04.2017 ÷ 19.04.2017 r. jednostka certyfikująca TÜV SÜD Management Service GmbH reprezentowana przez TÜV SÜD Polska Sp. z o.o. przeprowadziła w przedsiębiorstwie Drukarnia POZKAL Spółka z o.o. Spółka komandytowa audit nadzoru zintegrowanych systemów: Zarządzania Jakością wg normy ISO 9001:2008 oraz Zarządzania Środowiskowego wg normy ISO 14001:2004.

Na podstawie ...

czytaj więcej »

2017-04-12
Ricoh Pro C9100

Dnia 3 kwietnia 2017 roku zainstalowaliśmy na dziale druku cyfrowego nowy system do druku kolorowego Ricoh Pro C9100. Weryfikowaliśmy wielu dostawców na rynku nie tylko pod kątem utrzymania dobrych relacji z obecnymi naszymi klientami ale również zwiększeniu możliwości oferowanych przez nas usług.

Kluczowe zalety nowego urządzenia to bezproblemowe laminowanie wydruków ...

czytaj więcej »

2017-04-11
Audyt systemu Forest Stewardship Council ®

W dniu 11.04.2017 roku, w Drukarni POZKAL Spółka z o.o. Spółka komandytowa, został przeprowadzony audyt okresowy systemu Forest Stewardship Council®. Aby utrzymać certyfikat, należało do dn. 31.03.2018 r., poddać się kontroli według nowej wersji standardu, tj. FSC-STD-40-004 V3-0 CoC. Jednostka certyfikująca – Control Union Certifications, zweryfikowała zgodność norm: FSC-STD-40-004 V3-0 ...

czytaj więcej »

2017-03-31
Złoty Inżynier

W lutym tego roku miała miejsce uroczystość finałowa XXIII edycji plebiscytu o tytuł Złotego Inżyniera „Przeglądu Technicznego”. Wszystkie przyznawane tytuły oraz wyróżnienia mają niezwykłą wartość, ze względu na fakt, że o ich nadaniu decyduje grono czytelników „Przeglądu Technicznego”, składające się z  profesjonalistów, tak praktyków, jak i teoretyków nauk technicznych. Zostać wyróżnionym ...
czytaj więcej »

2016-11-03
Ranking Drukarń Dziełowych

27 października 2016 roku w czasie Targów Książki w Krakowie odbyła się ceremonia wręczenia dyplomów dla Drukarń , które zwyciężyły w XV edycji  Rankingu Drukarń Dziełowych, organizowanego przez Sekcję Poligrafów SIMP, Polskie Towarzystwo Wydawców Książek oraz magazyn „Wydawca”. Patronem medialnym Rankingu, tak jak w latach poprzednich, był miesięcznik „Poligrafika”. Zgłoszone ...

czytaj więcej »

2016-11-03
Książka edytorsko doskonała

Kolejne wyróżnienie dla naszej Drukarni zostało przyznane w Konkursie na książkę edytorsko doskonałą w edycji Anno Domini 2015/2016. To zaszczytne wyróżnienie przyniósł nam druk książki Pani Ewy Repucho „Typografia kompletna. Kultura książki w twórczości Leona Urbańskiego”, która została uhonorowana Nagrodą w kategorii „Promocja edytorstwa”. Wydawcą nagrodzonej książki jest Oficyna ...
czytaj więcej »

2016-06-18
30 lat minęło…

Rok 2016 jest bardzo ważnym momentem dla Drukarni POZKAL -  jest to bowiem rok jubileuszu 30-lecia istnienia firmy.

Jubileusze są już pewną tradycją naszej Drukarni, świętowaliśmy już 10, 15, 20 oraz 25-lecie. Tegoroczny jubileusz był okazją do spotkania wszystkich tych, którzy współtworzyli historię Drukarni. ...

czytaj więcej »

2016-06-18
Szczególne odznaczenia

Jubileusz 30-lecia Drukarni POZKAL był też okazją do docenienia i nagrodzenia naszych pracowników. Oprócz nagród przyznanych przez Zarząd Drukarni w czasie uroczystej gali wręczone zostały również Medale nadane przez Prezydenta RP Pana Andrzeja Dudę oraz Honorowe Odznaki przyznane przez Prezesa Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich Pana Piotra Janickiego.

Medale ...

czytaj więcej »

2016-05-20
Złoty Gryf 2016

W maju w Warszawie odbył się coroczny Bal Polskiej Izby Druku, w czasie którego miała miejsce ceremonia wręczenia nagród XVII edycji konkursu Złotego gryfa. Tegoroczna edycja konkursu przyniosła naszej Drukarni kolejną statuetkę Złotego Gryfa, tym razem  w kategorii: produkt jedno lub dwubarwny w oprawie prostej. Jury konkursu zdecydowało, że wykonana ...
czytaj więcej »

2016-04-28
Audit odnawiający zintegrowanych systemów

W dniach 13.04.2016 ÷ 15.04.2016 r. jednostka certyfikująca TÜV SÜD Management Service GmbH reprezentowana przez TÜV SÜD Polska Sp. z o.o. przeprowadziła w przedsiębiorstwie Drukarnia POZKAL Spółka z o.o. Spółka komandytowa audit odnawiający zintegrowanych systemów: Zarządzania Jakością wg normy ISO 9001:2008 oraz Zarządzania Środowiskowego wg normy ISO 14001:2004.

Na podstawie pozytywnej ...

czytaj więcej »

2016-04-21
Recertyfikacja FSC

W dniu 21.03.2016 roku, w Drukarni POZKAL Spółka z o.o. Spółka komandytowa, został przeprowadzony audyt certyfikujący systemu Forest Stewardship Council®, dotyczący logistyki, systemów informacyjnych, marketingu oraz procesów sprzedażowych. Jednostka certyfikująca – Control Union Certifications, zweryfikowała zgodność norm: FSC-STD-40-004 V2-1 CoC i FSC-STD-50-001 V1-2 .

W wyniku kontroli, uzyskaliśmy certyfikat nr CU-COC-817082 ...

czytaj więcej »

2015-10-01
Inline Foiler Prindor manroland

Zainstalowaliśmy kolejną nowinkę technologiczną w naszej Firmie jaką jest nowoczesne urządzenie do foliowania na zimno firmy manroland. Moduł zainstalowany na dwóch zespołach drukujących i wykorzystywany jest do nakładania folii na zimno wraz z drukiem w jednym procesie. Jest to doskonała alternatywa do dotychczas stosowanej w naszej Firmie technologii tłoczenie na ...
czytaj więcej »

2015-09-01
Versor Serto

W 2015 dokonaliśmy instalacji kolejnej składarko – sklejarki firmy Versor. Model SERTO 80/100k przeznaczony jest do  składania i sklejania opakowań  jedno, dwu, trój oraz czteropunktowych w zależności od modyfikacji z tektury litej, mikrofali i folii PET, PCV, PP w jednym ciągu produkcyjnym. Maszyna posiada płynną regulację prędkości pracy, nowoczesny system nanoszenia kleju za pośrednictwem trzech dysz natryskowych sterowanych komputerem, system sterowania radiem oraz wszelkie zabezpieczenia przed przeciążeniem.

Standardowym wyposażeniem ...

czytaj więcej »

2015-07-01
Linia do oprawy Horizon

Od czerwca tego roku weszliśmy w posiadanie nowych maszyn introligatorskich na dziale druku cyfrowego. Zakupiliśmy oklejarkę Horizon BQ-470, urządzenie chłodzące bloki Horizon SL-40, a także trójnóż Horizon HT-70, które połączone są w jednej linii. Jest to kolejny krok w rozbudowie technologii druku cyfrowego w naszej firmie. Największymi zaletami zakupionych maszyn ...
czytaj więcej »

2015-05-16
Bieg Piastowski

W sobotę 9 maja 2015 roku, przy pięknej słonecznej pogodzie odbył się VIII Bieg Piastowski. Ten półmaraton odbywa się na trasie Kruszwica – Inowrocław, wśród malowniczej scenerii mijanych miejscowości, pól oraz Inowrocławskiego Parku Solankowego. Gościem honorowym tegorocznej edycji Biegu była Pani Irena Szewińska. Na słowa uznania zasługują przedstawiciele naszej Drukarni, ...

czytaj więcej »

2015-05-07
Roland 708 P HiPrint

W marcu 2015 uruchomiliśmy nową wysokowydajną ośmiokolorową maszynę offsetową firmy manroland - Roland 708 P HiPrint z odwiajakiem z roli firmy Mabeg. Poza standardowymi rozwiązaniami technicznymi dostępnymi dla tego rodzaju maszyn na uwagę zasługuje system Inline Color Pilot. Pozwala on na automatyczny monitoring jakości za pomocą ciągłego procesu pomiaru i ...
czytaj więcej »

2015-05-04
Wings for Life World Run

W niedzielę 3 maja 2015 roku na Malcie w Poznaniu wystartowała polska edycja Wings for Life World Run. Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż wśród tylu biegaczy z całego świata, w biegu uczestniczyli także pracownicy naszej firmy. Poniżej pamiątkowe certyfikaty z biegu.

GRF 1177.pdf GRF 8927.pdf GRM 10653.pdf GRM 12962.pdf
GRM 15226.pdf GRM 20200.pdf GRM 26351.pdf GRM 28947.pdf

2015-03-26
Władysławy 2014

26 marca 2015 roku w auli III Liceum Ogólnokształcącego im. Królowej Jadwigi w Inowrocławiu już po raz piętnasty zostały wręczone statuetki Władysława.

W gronie nagrodzonych w kategorii Mecenas znalazł się Artur Chęsy – Prezes Drukarni POZKAL. Tym szczególnym wyróżnieniem nagrodzona została działalność na rzecz ochrony środowiska w regionie oraz wsparcie ...

czytaj więcej »

2014-08-01
Ploter CNC 1210F

W 2014 roku Drukarnia Pozkal dokonała instalacji maszyny CNC InfoTEC 1210 F. Maszyna ta przeznaczona jest do frezowania 2D, 3D różnych materiałów poddających się obróbce skrawaniu ze szczególnym uwzględnieniem materiałów takich jak: tektura lita oraz falista, płyty pertinax, pleksa, dibond, PCV, aluminium, mosiądz, brąz, mdf, drewno lite i inne.

CNC ...

czytaj więcej »

2014-06-28
Dzień Drukarza 2014

Tegoroczne obchody Dnia Drukarza zorganizowano w sobotę, 31 maja na tyłach restauracji Park w inowrocławskich Solankach.
czytaj więcej »

2013-12-03
Medal „Za zasługi dla obronności kraju”

Komendant WKU, ppłk Krzysztof Broniewicz wręczył Tadeuszowi Chęsemu srebrny medal „Za zasługi dla obronności kraju” nadany przez Ministra Obrony Narodowej. Medal „Za zasługi dla obronności kraju” stanowi uznanie dla zasług położonych w dziedzinie rozwoju i umacniania obronności RP.

2013-08-12
Prepress z Kodakiem

Zakończyliśmy proces wdrażania nowoczesnego systemu workflow Kodak Prinergy 6 na etapie prepressu. Oprogramowanie zawiera zestaw narzędzi, które pozwalają na większą automatyzację, sprawniejszą obsługę prac i oferuję elastyczność niezbędną do wydajnego sterowania procesami druku. W efekcie uzyskujemy ściślejszą kontrolę jakości i mniejszą liczbą procesów manualnych, bez względu na wybraną technikę druku. ...

czytaj więcej »

2013-07-23
Cyfrowy Xerox w Pozkalu

Park maszynowy Drukarni Pozkal został w ostatnim czasie powiększony o cyfrowy system drukujący Xerox Color 1000. Zakupione urządzenie pozwala na druk z prędkością 100 str./min. w rozdzielczości 2400 x 2400 dpi. Szeroki zakres doboru formatu (minimalny: 182 mm x 182 mm; maksymalny: 330 mm x 488 mm) papieru oraz jego gramatury (od 55 g/m2 do 350 g/m2) pozwala na elastyczną realizację zleceń naszych Klientów w najlepszej jakości.

2013-06-01
Złote Gryfy dla Pozkalu

Początek czerwca okazał się szczęśliwy dla Drukarni Pozkal, której to podczas Balu Polskiej Izby Druku w Warszawie przyznano dwie statuetki „Złotego Gryfa”.

Pierwszą statuetkę Pozkal otrzymał w kategorii „produkt wielobarwny w oprawie złożonej” za album Jacka Poremby „13”, natomiast drugą w kategorii „produkt jedno lub dwubarwny w oprawie prostej” za pracę F.R. David „...For Single Mothers”.

2013-06-01
Odznaczenie Państwowe dla Tadeusza Chęsego

W trakcie trwania tegorocznego balu Polskiej Izby Druku miała miejsce ceremonia wręczenia Odznaczeń Państwowych. Wyróżnione zostały 4 osoby. Tadeusz Chęsy, właściciel Drukarni Pozkal, za osiągnięcia w działalności społecznej został odznaczony Krzyżem kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, natomiast za zasługi w działalności na rzecz rozwoju i propagowania sztuki drukarskiej – Srebrnym Krzyżem Zasługi – zostali uhonorowani: Edward Dreszer, Jerzy Pietriaszwili oraz Anrzej Tomaszewski.

2013-05-30
Kodak Magnus VLF

Na początku maja 2013 r. uruchomiliśmy nowoczesną naświetlarkę Kodak Magnus VLF Quantum, która dzięki dynamicznemu autofocusowi, systemowi kompensacji temperatury, obrazowaniu Kodak Square Spot oraz doskonałym głowicom termicznym, określana jest mianem idealnej naświetlarki pełnoformatowej.

Magnus VLF Quantum to nowy standard jakości w przygotowaniu form drukowych dla pełnoformatowych drukarni offsetowych. Urządzenie wykorzystuje ...

czytaj więcej »
© 2012 Drukarnia POZKAL   |   Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt & CMS: www.studioproffi.pl
Ważne: Użytkowanie serwisu www oznacza zgodę na wykorzystywanie plików "Cookies". Szczegółowe informacje w Polityka plików "Cookies" oraz Polityka prywatności.