Zadzwoń do nas

tel: +48 (52) 354 27 00
sekretariat@pozkal.pl
fax: +48 (52) 354 27 05


Przygotowanie materiałów

tel: +48 (52) 354 27 62Zapytanie ofertowe

tel: +48 (52) 354 27 89

O firmie

Drukarnia Pozkal w Inowrocławiu od wielu lat znajduje się w czołówce najlepszych drukarń dziełowych w Polsce oraz największych przedsiębiorstw w regionie. Jest to prywatna, rodzinna firma, z całkowicie polskim kapitałem. W krótkim czasie, dzięki poświęceniu, ambicji i innowacyjności w podejmowaniu decyzji, Pozkal zdobył miano niezwykle wartościowej drukarni, kojarzącej się z dużym potencjałem i renomą, zatrudniającej ok. 250 pracowników i wykorzystującej 12,5 tys. m. kw. powierzchni produkcyjnej.

Nowoczesny park maszynowy, doświadczona kadra pracowników, wdrożone i stosowane europejskie standardy zarządzania oraz ponad stuletnia tradycja sztuki drukarskiej na Kujawach pozwalają na współpracę z najbardziej wymagającymi Klientami w kraju, jak i za granicą. Jest to również najlepsza przepustka na rynki zagraniczne, bowiem blisko 20% zleceń podchodzi od wymagających wydawców, głównie ze Skandynawii, Niemiec, Belgii, Holandii i Wielkiej Brytanii.

Głównym kierunkiem działalności Pozkalu jest produkcja dziełowa – druk książek w różnych oprawach. Rocznie wykonywanych jest ok. 2,8 mln książek w oprawie twardej, ok. 8 mln w broszurowo-klejonej, ok. 12 mln w zeszytowej i ok. 0,5 mln w zintegrowanej. Łącznie to ponad 23 miliony wydrukowanych pozycji książkowych w różnych oprawach.

Historia

Historia Drukarni Pozkal rozpoczęła się w dniu 15 lipca 1986 roku, kiedy to inż. Tadeusz Chęsy, będący wówczas głównym mechanikiem w Drukarni Kujawskiej, uruchomił własną działalność gospodarczą, zajmując się oprawą kalendarzy drukowanych w macierzystym zakładzie. Początkowo był to jedyny zleceniodawca, załogę stanowiło kilku pracowników, a siedzibę firmę pełnił przydomowy garaż, ...

czytaj więcej »
© 2012 Drukarnia POZKAL   |   Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt & CMS: www.studioproffi.pl
Ważne: Użytkowanie serwisu www oznacza zgodę na wykorzystywanie plików "Cookies". Szczegółowe informacje w Polityka plików "Cookies" oraz Polityka prywatności.