Zadzwoń do nas

tel: +48 (52) 354 27 00
sekretariat@pozkal.pl
fax: +48 (52) 354 27 05


Przygotowanie materiałów

tel: +48 (52) 354 27 62Zapytanie ofertowe

tel: +48 (52) 354 27 89

2019-06-27
Projekt uchwały w sprawie nadania tytułu Honorowego Obywatela Miasta Inowrocławia.

27 czerwca na posiedzeniu sesji Rady Miejskiej Inowrocławia zaakceptowano wniosek
Rotary Clubu o nadanie Tadeuszowi Chęsy tytułu Honorowego Obywatela Miasta Inowrocławia.

Właściciel Drukarni POZKAL, a od 2010 roku również Prezes Zarządu spółki „SOLANKI” został w ten sposób uhonorowany za wieloletnią pracę na rzecz rozwoju szeroko pojętej kultury, sztuki, sportu i edukacji, a także za liczną i bezinteresowną działalność charytatywną i filantropijną.

Dzięki jego wsparciu ukazała się większość publikacji o Inowrocławiu, w tym m.in.: dwa wydania albumu "Po prostu lnowrocław" oraz "Miasto na soli", "Uroki starego Inowrocławia", „Solanki” wczoraj i dziś”,  "Historia solarstwa w lnowrocławiu", "Drukarnie i drukarze inowrocławscy", czy "Kościół farny św. Mikołaja w lnowrocławiu". W 2017 roku zainicjował cykliczną akcję zbierania funduszy na inowrocławskich cmentarzach w ramach działań Towarzystwa Miłośników Miasta Inowrocławia. Uzbierane kwoty przeznaczane są na renowację grobów osób zasłużonych dla naszego Miasta. Dzięki kwestom, odrestaurowano nagrobek powstańca styczniowego ppor. Antoniego Grzymały-Łagiewskiego oraz nagrobek nieznanego powstańca śląskiego. Zbiórki umożliwiły również postawienie nowego pomnika na grobie pierwszego prezydenta Inowrocławia Józefa Krzymińskiego, a także odnowienie nagrobka dwupokoleniowej rodziny Łabiszewskich. W ubiegłym roku pieniądze zebrane podczas corocznej kwesty przeznaczono na oznaczenie mogił Powstańców Wielkopolskich usytuowanych na inowrocławskich cmentarzach.

Tadeusz Chęsy od lat poświęca swój wolny czas i energię, wspierając wiele lokalnych inicjatyw oraz twórców. Aktywnie działa w zakresie opieki społecznej i zdrowia, a także pomaga wielu fundacjom społecznym, parafiom, szkołom, towarzystwom i organizacjom. Jest dumny z uroków i historii swojego Miasta oraz całego Regionu, dlatego gdziekolwiek się pojawia, zawsze dba o ich pozytywny wizerunek. Od wielu lat jest prezesem Towarzystwa Miłośników Miasta Inowrocławia, Prezesem Sekcji Poligrafów SIMP, a także aktywnym członkiem Rotary Club, organizacji wspierającej inicjatywny i akcje społeczne. Jest Honorowym Członkiem Towarzystwa „Pro Arte” oraz zdobywcą tytułu: „Inowrocławianin roku”. W 2012 roku otrzymał medal „Zasłużony dla Polskiej Poligrafii”, a także na mocy Postanowienia Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej o nadaniu orderów, został uhonorowany Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi dla rozwoju poligrafii i upowszechniania czytelnictwa oraz osiągnięcia w działalności społecznej. W 2017 roku otrzymał tytuł „Złoty Inżynier” w plebiscycie "Przeglądu Technicznego". Jest to nagroda przyznawana wybitnym inżynierom, twórcom techniki, wynalazcom i organizatorom życia gospodarczego kraju, która popularyzuje ich dokonania. Jesteśmy niezmiernie dumni, że do grona zasłużonych obywateli dla naszego miasta dołączył Tadeusz Chęsy.

Serdecznie Gratulujemy!

© 2012 Drukarnia POZKAL   |   Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt & CMS: www.studioproffi.pl
Serwis używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Szczegółowe informacje w Polityka plików "Cookies" oraz Polityka prywatności.