Zadzwoń do nas

tel: +48 (52) 354 27 00
sekretariat@pozkal.pl
fax: +48 (52) 354 27 05


Przygotowanie materiałów

tel: +48 (52) 354 27 62Zapytanie ofertowe

tel: +48 (52) 354 27 89

W tym roku, po przerwie spowodowanej pandemią, odbyła się 22 edycja wręczenia Władysławów. Są to nagrody za działalność na rzecz ochrony środowiska w regionie przyznawane przez społeczność uczniowską III Liceum Ogólnokształcącego im. Królowej Jadwigi w Inowrocławiu.

Nazwa statuetki pochodzi od Władysława Jagiełły, męża patronki szkoły, który jako jeden z pierwszych wydał akt prawny dotyczący ochrony przyrody. Nominacje do nagród przygotowują uczniowie realizujący przedmiot reklama i media w ekologii pod kierunkiem mgra Dariusza Piękosza.

5 kwietnia w auli „Królówki” odbyła się uroczystość wręczenia nagród. Akademia Ekologiczna przyznała 6 statuetek w kategoriach: firma, gospodarstwo rolne, inwestycja, człowiek, produkt i placówka oświatowa oraz specjalne statuetki w kategorii: Mecenas dla osób, które szczególnie wspierają szkołę w działaniach proekologicznych.

W podziękowaniu za wsparcie społeczności uczniowskiej III LO, Prezes Drukarni POZKAL, pan Artur Chęsy odebrał z rąk Kapituły 2 statuetki, w tym jedną dla Tadeusza Chęsego. W pozostałych kategoriach Władysławy odebrali:

W kategorii Firma - Plast-Mar Balczewo. Przedsiębiorstwo zajmujące się recyklingiem tworzyw sztucznych.

W kategorii Gospodarstwo rolne - Gospodarstwo Jacka Senske w Murzynku. Jest to 37 ha gospodarstwo nastawione głównie na hodowlę bydła, w którego prowadzenie zaangażowana jest cała rodzina.

W kategorii Człowiek roku 2021 - Dariusz Dekański – nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół Budowlanych im. gen. Władysława Sikorskiego w Inowrocławiu oraz prezes Klubu Turystyki Rowerowej "Kujawiak" w Inowrocławiu.

W kategorii Produkt - Malwina i Alan Franczak z Młynów za czosnek Czosław.

W kategorii Palcówka oświatowa - Szkoła Podstawowa imienia Gustawa Zielińskiego w Markowicach.

W kategorii Najbardziej ekologiczna inwestycja - Muzeum im. J. Kasprowicza w Inowrocławiu za utworzenie hotelu dla owadów zapylających.

Wszystkim wyróżnionym gratulujemy, a Organizatorom serdecznie dziękujemy
za uhonorowanie!  

© 2012 Drukarnia POZKAL   |   Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt & CMS: www.studioproffi.pl
Serwis używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Szczegółowe informacje w Polityka plików "Cookies" oraz Polityka prywatności.