W tym roku, po przerwie spowodowanej pandemią, odbyła się 22 edycja wręczenia Władysławów. Są to nagrody za działalność na rzecz ochrony środowiska w regionie przyznawane przez społeczność uczniowską III Liceum Ogólnokształcącego im. Królowej Jadwigi w Inowrocławiu.
Nazwa statuetki pochodzi od Władysława Jagiełły, męża patronki szkoły, który jako jeden z pierwszych wydał akt prawny dotyczący ochrony przyrody. Nominacje do nagród przygotowują uczniowie realizujący przedmiot reklama i media w ekologii pod kierunkiem mgra Dariusza Piękosza.
5 kwietnia w auli „Królówki” odbyła się uroczystość wręczenia nagród. Akademia Ekologiczna przyznała 6 statuetek w kategoriach: firma, gospodarstwo rolne, inwestycja, człowiek, produkt i placówka oświatowa oraz specjalne statuetki w kategorii: Mecenas dla osób, które szczególnie wspierają szkołę w działaniach proekologicznych.
W podziękowaniu za wsparcie społeczności uczniowskiej III LO, Prezes Drukarni POZKAL, pan Artur Chęsy odebrał z rąk Kapituły 2 statuetki, w tym jedną dla Tadeusza Chęsego. W pozostałych kategoriach Władysławy odebrali:
W kategorii Firma - Plast-Mar Balczewo. Przedsiębiorstwo zajmujące się recyklingiem tworzyw sztucznych.
W kategorii Gospodarstwo rolne - Gospodarstwo Jacka Senske w Murzynku. Jest to 37 ha gospodarstwo nastawione głównie na hodowlę bydła, w którego prowadzenie zaangażowana jest cała rodzina.
W kategorii Człowiek roku 2021 - Dariusz Dekański – nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół Budowlanych im. gen. Władysława Sikorskiego w Inowrocławiu oraz prezes Klubu Turystyki Rowerowej "Kujawiak" w Inowrocławiu.
W kategorii Produkt - Malwina i Alan Franczak z Młynów za czosnek Czosław.
W kategorii Palcówka oświatowa - Szkoła Podstawowa imienia Gustawa Zielińskiego w Markowicach.
W kategorii Najbardziej ekologiczna inwestycja - Muzeum im. J. Kasprowicza w Inowrocławiu za utworzenie hotelu dla owadów zapylających.
Wszystkim wyróżnionym gratulujemy, a Organizatorom serdecznie dziękujemy
za uhonorowanie!