Zadzwoń do nas

tel: +48 (52) 354 27 00
sekretariat@pozkal.pl
fax: +48 (52) 354 27 05


Przygotowanie materiałów

tel: +48 (52) 354 27 62Zapytanie ofertowe

tel: +48 (52) 354 27 89

2019-10-11
Honorowy Obywatel!

W piątek 11 października do zaszczytnego grona Honorowych Obywateli Miasta Inowrocławia dołączył Tadeusz Chęsy – właściciel Drukarni POZKAL i Prezes Uzdrowiska „SOLANKI”. Oficjalna uroczystość nadania tego chlubnego Tytułu miała miejsce w Sali Koncertowej Szkoły Muzycznej im. Juliusza Zarębskiego w Inowrocławiu. Wydarzeniu temu towarzyszyły władze miasta z Prezydentem Ryszardem Brejzą oraz Posłem na Sejm Krzysztofem Brejzą na czele, bliscy i przyjaciele Tadeusza Chęsego oraz pracownicy i osoby, które na co dzień współpracują z Nim w licznych Instytucjach, Klubach i Stowarzyszeniach.

Przypomnijmy, iż 27 czerwca na posiedzeniu sesji Rady Miejskiej Inowrocławia zaakceptowano wniosek Rotary Clubu o nadanie Tadeuszowi Chęsemu tytułu Honorowego Obywatela Miasta Inowrocławia. Właściciel Drukarni POZKAL, a od 2010 roku również Prezes Zarządu spółki „SOLANKI” został w ten sposób uhonorowany za wieloletnią pracę na rzecz rozwoju szeroko pojętej kultury, sztuki, sportu i edukacji, a także za liczną i bezinteresowną działalność charytatywną
i filantropijną. Tym zaszczytnym tytułem doceniono także wieloletnie zaangażowanie Tadeusza Chęsego w dziedzinie promocji Inowrocławia, wspieranie finansowe i rzeczowe inowrocławskich instytucji, bezinteresowne wspomaganie rozwoju kultury i sztuki, niesienie pomocy fundacjom, stowarzyszeniom i lokalnym placówkom oświatowym.

Choć Tadeusz Chęsy urodził się w Bydgoszczy, tam zdobył wyższe wykształcenie, to całe swoje dorosłe życie zarówno uczuciowe, jak i zawodowe związał z Inowrocławiem. Podczas Uroczystości nadania tytułu Honorowego Obywatela Miasta Inowrocławia nie krył wzruszenia, a i wielu obecnych na Sali uroniło niejedną łzę, słuchając Jego przemówienia. Tadeusz Chęsy zwrócił się w nim do wszystkich mieszkańców naszego miasta podkreślając radość z tego, że dane mu jest być jednym z nich i poprzez swoje liczne aktywności społeczne i biznesowe może współuczestniczyć w utrwalaniu i popularyzowaniu lokalnej historii, m.in. poprzez ratowanie grobów wybitnych rodaków, czy pamięci o bohaterach powstań narodowych.

Podsumowując swoje wystąpienie, serdecznie podziękował władzom miejskim za wsparcie i wielokrotną pomoc oraz za współpracę organizacjom pozarządowym, takim jak m.in. : Polskie Towarzystwo Historyczne, Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze, Rotary Club, Inowrocławskie Towarzystwo Muzyczne „Pro Arte", Stowarzyszenie imienia Księcia Kujawskiego, Sekcja Poligrafów Stowarzyszenia Inżynierów Techników Mechaników Polskich oraz Naczelna Organizacja Techniczna. Zwracając się do zgromadzonych wyraził pogląd, iż tylko wspólnie można zrobić coś naprawdę wielkiego, wartościowego, dla kolejnych pokoleń, przywołując, jako symbol tej współpracy powstające właśnie historyczne drzwi do inowrocławskiej fary, które nie tylko wprowadzać będą do odnawianej świątyni, ale na trwale upamiętnią stulecie Niepodległości, ukazując w pięknych płaskorzeźbach najwspanialsze karty z dziejów miasta. Na zakończenie pełen wzruszenia powiedział:

„Staję w tym miejscu i w tej szczególnej chwili − pełen zadumy, pełen wdzięczności. Bo oto znajduję się w szeregu wspaniałych poprzedników wyróżnionych przez Miasto honorowym obywatelstwem. Ten wielki honor ma wyjątkowy, historyczny wymiar, który zaszczyca, ale też onieśmiela, a nade wszystko zobowiązuje. Do tegoż zobowiązania jestem gotów, póki sił i życia starczy. Niechaj więc kwitnie nasz kochany Inowrocław, ja zaś, dziękując Wysokiej Radzie za wielkie wyróżnienie, pozostaję sługą chylącym w pokorze czoło osiemsetletnim murom i wszystkim mieszkańcom − tym, którzy już odeszli i tym, którzy współtworzą współczesne oblicze miasta. Raz jeszcze z całego serca dziękuję!”  

© 2012 Drukarnia POZKAL   |   Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt & CMS: www.studioproffi.pl
Serwis używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Szczegółowe informacje w Polityka plików "Cookies" oraz Polityka prywatności.