Zadzwoń do nas

tel: +48 (52) 354 27 00
sekretariat@pozkal.pl
fax: +48 (52) 354 27 05


Przygotowanie materiałów

tel: +48 (52) 354 27 62Zapytanie ofertowe

tel: +48 (52) 354 27 89

2022-11-26
30-lecie Polskiej Izby Druku

W dniach 24–25 listopada uczestniczyliśmy w obchodach 30 rocznicy istnienia Polskiej Izby Druku. Z tej okazji odbyła się konferencja pod nazwą Towards One Converting  Europe, będąca kontynuacją projektu Art of Color. W ramach spotkania prelegenci przedstawili prognozy rozwoju otoczenia polityczno-gospodarczego przemysłu poligraficzno-konwertingowego w Europie Centralnej. W trakcie obrad poruszone zostały m.in. takie tematy jak: kryzys energetyczny, źródła finansowania rozwoju w dobie inflacji, a także najbardziej palące kwestie, takie jak: rosyjska agresja na Ukrainę i jej konsekwencje oraz kryzys klimatyczny. Ważnym aspektem Konferencji była pierwsza publiczna prezentacja wyników badań zebranych w VIII wydaniu raportu „Rynek Poligraficzny oraz Opakowań z Nadrukiem w Polsce”. Co ciekawe, ta edycja raportu oparta została na danych zarówno sprzed  lockdownu, w 2020 roku, jak i danych zebranych po 24 lutego tego roku i po raz pierwszy przedstawia dwie analizy.

Zwieńczeniem obchodów 30-lecia był Bal Polskiej Izby Druku, podczas którego ogłoszone zostały wyniki XXII edycji Konkursu Złotego Gryfa - dorocznego konkursu na najlepsze pod względem technicznym i jakościowym produkty poligraficzne. Gala Jubileuszowa Polskiej Izby Druku odbyła się 25 listopada w hotelu Westin. Tegoroczna edycja konkursu przyniosła naszej Drukarni kolejną statuetkę Złotego Gryfa w kategorii: produkt jedno lub dwubarwny w oprawie prostej za książkę „Klub 5 rano” autorstwa Robina Sharmy. Książka ta została wydana przez Wydawnictwo Kompania Mediowa, które ma w swojej ofercie bogaty księgozbiór różnorodnych gatunków, wśród których znajdziemy ciekawe propozycje literatury faktu, fikcji oraz poradników.

Wynikiem otrzymania tegorocznej nagrody Złotego Gryfa, jest również kolejne trofeum Diamentowego Gryfa. W ten sposób, nasza kolekcja liczy już 16 Złotych i 6 Diamentowych statuetek.

© 2012 Drukarnia POZKAL   |   Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt & CMS: www.studioproffi.pl
Ważne: Użytkowanie serwisu www oznacza zgodę na wykorzystywanie plików "Cookies". Szczegółowe informacje w Polityka plików "Cookies" oraz Polityka prywatności.