Zadzwoń do nas

tel: +48 (52) 354 27 00
sekretariat@pozkal.pl
fax: +48 (52) 354 27 05


Przygotowanie materiałów

tel: +48 (52) 354 27 62Zapytanie ofertowe

tel: +48 (52) 354 27 89

2022-02-24
Najlepsze książki 2021 roku!

Po raz dwudziesty redakcja „Magazynu Literackiego KSIĄŻKI” przyznała Nagrody za Książki Roku. Ogłoszenie wyników odbyło się 24 lutego online. Drukarnia POZKAL po raz kolejny miała zaszczyt współtworzyć to prestiżowe Wydarzenie.

Od 2003 roku zespół redakcyjny „Magazynu Literackiego KSIĄŻKI" spośród nowości wydawniczych wybiera co miesiąc cztery tytuły, które, w ich opinii, wyróżniają się na tle konkurencji pod kątem wartości poznawczych, literackich czy artystycznych. Wyróżnione pozycje otrzymują tytuł KSIĄŻKI MIESIĄCA. Pod koniec roku powstaje lista 48 pozycji. Spośród nich zostaje wybranych pięć najważniejszych tytułów, które otrzymują tytuł KSIĄŻEK ROKU.

Za najlepsze książki zeszłego roku Magazyn uznał:

  • „Przewóz” Andrzeja Stasiuka (Czarne)
  • „Boska Komedia” Dantego Alighieri w przekładzie Jarosława Mikołajewskiego (Wydawnictwo Literackie)
  • „Wstecz. Historia Warszawy do początku” Błażeja Brzostka (Muzeum Warszawy)
  • „Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek. 100 historii niezwykłych Polek” Sylwii Chutnik (Debit)
  • „Tamara Łempicka” Marisy de Lempickiej i Marii Anny Potockiej, projekt graficzny Lech Majewski (Bosz)
  • „Sanktuaria polskie” Adama Bujaka i Czesława Ryszki (Biały Kruk).

Nagrodę AUDIOBOOK ROKU 2021 przyznawaną wspólnie z serwisem audioteka.pl otrzymało Wydawnictwo Agora za bestselerowy poradnik „Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie” Natalii de Barbaro w interpretacji Mai Ostaszewskiej.

Nagroda Specjalna przyznawana za upowszechnianie wiedzy historycznej i przekłady najcenniejszych prac z literatury zagranicznej trafiła w tym roku do Domu Wydawniczego Rebis.

Tytuł WYDARZENIE ROKU 2021 „Za realizację cennych inicjatyw charytatywnych oraz godny naśladowania przykład wydawnictwa wrażliwego społecznie” otrzymały wydawnictwa Agora i Nasza Księgarnia, które dzięki wspaniałym akcjom wsparły wiele instytucji charytatywnych dużymi zastrzykami pieniędzy. Mowa tu o książkach-cegiełkach Wydawnictwa Agora: Nadzieja oraz O! Choroba, i innych akcjach literackich, dzięki którym na cele charytatywne udało się przekazać ponad 2 mln złotych, oraz akcję 100 tysięcy na 100-lecie Wydawnictwa Nasza Księgarnia, która zasiliła konto Fundacji Dziecięca Fantazja.

W tym roku, ze względu na dynamicznie rozwijający się rynek audio zdecydowano po raz pierwszy nagrodzić również twórców piszących scenariusze dla tego formatu. Tytułem AUDIOSERIAL ROKU 2021 uhonorowano autorów scenariusza serialu „Skowyt”.

WYDAWCĄ ROKU 2021 zostało Wydawnictwo Kobiece za „dynamiczny rozwój, ofertę, która odpowiada na potrzeby czytelników, i budowanie niezwykle zaangażowanej społeczności czytelniczej”.

W tym roku ogłoszenie wyników ponownie odbyło się w formule online, a organizator oraz przedstawiciele współtwórców Konkursu pogratulowali wszystkim Wyróżnionym, oraz wygłosili kilka słów na temat niepewnej sytuacji na rynku wydawniczym, a także wyrazili nadzieję na konsolidację całego środowiska w obliczu kryzysu z jakim mamy do czynienia na rynku papieru.

Niezmiernie cieszymy się, że ponownie mogliśmy być częścią tak prestiżowego Konkursu. Gratulujemy wszystkim zwycięzcom, ale również wszystkim laureatom tytułu: KSIĄŻKA MIESIĄCA. Cieszy nas sukces wszystkich Wydawnictw, szczególnie iż z częścią z nich mamy okazję współpracować od wielu lat, a jeden z nagrodzonych tytułów był drukowany w naszym zakładzie.

Link do filmu: https://www.youtube.com/watch?v=7ARNEv5rywk

© 2012 Drukarnia POZKAL   |   Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt & CMS: www.studioproffi.pl
Ważne: Użytkowanie serwisu www oznacza zgodę na wykorzystywanie plików "Cookies". Szczegółowe informacje w Polityka plików "Cookies" oraz Polityka prywatności.