Zadzwoń do nas

tel: +48 (52) 354 27 00
sekretariat@pozkal.pl
fax: +48 (52) 354 27 05


Przygotowanie materiałów

tel: +48 (52) 354 27 62Zapytanie ofertowe

tel: +48 (52) 354 27 89

Certyfikat Forest Stewardship Council FSC®

W I kwartale 2011 roku w przedsiębiorstwie Drukarnia POZKAL Spółka z o.o. Spółka komandytowa rozpoczęto działania zmierzające do wdrożenia certyfikatu FSC® (Forest Stewardship Council) według standardów FSC® dotyczących Kontroli Pochodzenia Produktu (norma FSC-STD-40-004).

Pozytywny wynik auditu certyfikującego zaowocował przyznaniem w dniu 13.04.2011 r. certyfikatu FSC® Chain of Custody (CoC) o numerze: CU-COC-817082, który jest ważny do 12.04.2016 r.

Wdrożony w oparciu o standardy FSC® system kontroli pochodzenia produktów umożliwia identyfikację źródła pochodzenia publikacji certyfikowanej i gwarantuje odbiorcy pochodzenie produktu z certyfikowanych źródeł.

FSC® to skrót od angielskiej nazwy organizacji Forest Stewardship Council Asociacion Civil, założonej w 1993 roku w Meksyku. Celem działalności tej organizacji jest popularyzacja sposobu prowadzenia gospodarki leśnej, która na zasadach równorzędnych uwzględnia aspekty ekonomiczne, społeczne i przyrodnicze lasów i leśnictwa na całym świecie. Istotą certyfikacji jest zapewnienie klienta, że wybiera produkt, który na pewno pochodzi z lasu w którym spełnione są Standardy Dobrej Gospodarki Leśnej FSC®. W ten sposób certyfikacja zapewnia, że klient kupując dany produkt nie przyczynia się do niszczenia środowiska naturalnego, łamania praw pracowników, nielegalnego wykorzystania zasobów naturalnych, czy ubożenia bioróżnorodności ekosystemów leśnych.

Nasi klienci, szczególnie z rynków skandynawskich, kreują popyt na produkty, które poprzez swoje pochodzenie mają chronić zasoby przyrodnicze i leśne na świecie. Następnie sprzedawcy tych produktów, ich dostawcy, kolejni producenci w łańcuchu powstawania produktu, nakłaniają właścicieli i zarządców lasów do poddania się procesowi oceny gospodarki leśnej z „dobrym wzorcem” – standardami FSC®.

Jednym z najważniejszych elementów systemu FSC® jest certyfikacja łańcucha pochodzenia produktów dla firm przemysłu drzewnego (Chain-of-Custody - CoC). W przypadku branży papierniczej i poligraficznej, polega ona na sprawdzeniu, czy drewno przechodząc przez kolejne etapy przetwarzania: tartak, producenci papieru, pośrednicy (brokerzy, hurtownicy), drukarnie, wydawnictwa (o ile będą reklamować swoje publikacje jako certyfikowane), na pewno pochodzi z obszaru leśnego posiadającego certyfikat FSC®. Wszystkie ogniwa produkcji muszą mieć certyfikat FSC® – CoC. Ten łańcuch nie może być w ani jednym miejscu przerwany. Wyjątek stanowią tylko firmy sprzedające finalnemu konsumentowi gotowy produkt (sklepy).

Uzyskanie certyfikatu FSC® zobowiązuje przedsiębiorstwo Drukarnia POZKAL Spółka z o.o. Spółka komandytowa do przestrzegania ścisłych zaleceń co do izolowania i dokumentowania procesów produkcyjnych, tak aby tylko surowiec z certyfikatem zastosowano do produkcji wyrobów oznakowanych logo FSC®.

W marcu 2021 roku Drukarnia POZKAL Spółka z o.o., w wyniku pozytywnego auditu recertyfikującego, otrzymała certyfikat na kolejne 5 lat. Aktualnie jest on ważny  do 12.04.2026 r.

© 2012 Drukarnia POZKAL   |   Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt & CMS: www.studioproffi.pl
Serwis używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Szczegółowe informacje w Polityka plików "Cookies" oraz Polityka prywatności.